SLABOST, ÚNAVA A ZÁVRATĚ U SENIORŮ

Celková slabost u starších lidí je stav vyvolaný fyziologickými procesy, ale může se za ní skrývat i celá řada onemocnění (chudokrevnost, infekční choroba, deprese…). Je-li závažnějšího rázu a trvá-li déle, je třeba lékařské vyšetření. Závrať je důsledek stavu nedostatečného prokrvení mozkové tkáně a sníženým přívodem kyslíku do oblasti mozku. Příčinou závratí nebývá výlučně porucha prokrvení mozku, ale i oběhové a srdeční problémy spojené s minerální nerovnováhou

Arnica montana 9 C – tento lék užijte, pokud máte pocity rozbolavělosti, stavy slabosti i po minimální tělesné zátěží, při špatném spaní s pocitem příliš tvrdého, nepohodlného lůžka. Častý je také pocit nedokrveným končetin.

Phosphorus 9 C – člověk se rychle zaktivizuje, ale stejně rychle se unaví, chybí vytrvalost i při malé zátěži. Je zvýšená dráždivost všech smyslů, větší potřeba tepla a spánku, mohou být ranní průjmy. Závratě se zhoršují venku, po jídle a večer.

Phosphoricum acidum 9 C – pomáhá léčit ranní závrati, kdy má člověk pocit, že při vstávání padá.

Kalium carbonicum 9 C – lék na únavu a vyčerpání, především u statnějších jedinců – posiluje srdeční činnost a dýchání, působí proti plynatosti a otokům. Užijte také, máte-li bolest v kříži, bolesti zad v noci. Působení tohoto léku velmi posílí pohyb na čerstvém vzduchu. Je to velmi účinný lék, pokud po chřipkovém onemocnění přetrvává únava a dechová slabost. Dávkování: 5 granulí 2x denně ráno a večer nebo v okamžiku největší únavy

Oscillococcinum – horečka, bolest hlavy, zimnice, bolesti svalů, únava. Pro prevenci i léčbu chřipkových stavů. Homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů, jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů.

MUDr. Eliška Bartlová