Představujeme vám italskou značku ortopedických vložek a zdravotní obuvi Peter Legwood. V roce 1991 Angelo Scantamburlo vyrobil první pár ortopedických vložek na míru. Soustředil se především na spolupráci s vrcholovými sportovci a tak se jeho patentovaná technologie AEQOUS dostala do ČR. Jako první mohli spolupráci vyzkoušet čeští volejbalisté, kteří působili v italské Sérii A. Od roku 2011 se prodávají výrobky Peter Legwood i v ČR a SR.

Systém AEQUOS

Jedinečnost obuvi a vložek je založena na patentovaném systému AEQUOS. Tento systém využívá působení série tlakových bodů a naklonění, jež dodávají chodidlu větší stabilitu. Výsledkem je zlepšení rovnováhy a menší namáhání pohybového aparátu. Obuv byla vyvinuta jako regenerační a je vhodná pro celodenní nošení.

Obuv si oblíbil personál např. v nemocnicích, lékárnách, restauracích a školách. Obuv doporučujeme všem, kteří se chtějí starat aktivně o své tělo a nebo stojí celý den na nohou.

Zakoupení obuvi Peter Legwood je investice do vašeho zdraví. Již po několika týdnech pravidelného nošení obuvi nebo vložek pocítíte rozdíl. Peter Legwood díky systému AEQUOS pomáhá od bolesti zad, nohou a kloubů.

Obuv a vložky značky Peter Legwood jsou charakteristické svým tvarovaným povrchem, který podpírá chodidlo. Garantuje lepší rovinu kloubů a snižuje riziko nesprávných rotací s následkem opotřebení zejména kolen a kyčlí.

Systém AEQUOS pomáhá držet chodidlo v optimální pozici, umožňuje kloubům být ve správném postavení a pracovat vždy perfektně v ose. Pánev a ramena se znovu vyrovnávají. Záda se napřimují a zlepšuje se celkové držení těla.

Materiál

Obuv značky Peter Legwood je vyrobena z tzv. EVA směsi. Jedná se o velmi lehký netoxický, antibakteriální materiál nezatěžující životní prostředí. Tento materiál umožňuje dlouhodobé používání obuvi díky jeho optimálním fyzikálně-mechanickým vlastnostem.

Obuv Peter Legwood je lehká, antibakteriální, snadno se udržuje. Je dostupná ve velké barevné škále. Můžete si vybrat z několika typů.

Obuv Peter Legwood Dolphin, Bull a Kong splňuje požadavky normy UNI EN ISO 20347:2012 jako pracovní obuv.

Jak správně vybrat?

Pro správný výběr doporučujeme: Změřte obě chodidla v milimetrech dle obrázku níže. Velikosti u obuvi jsou pouze orientační. Vybírejte na základě vámi uvedeného rozměru chodidel v milimetrech.

Vždy se měří levá i pravá noha. Měření provádíme vestoje. Obě nohy nemusí být stejně dlouhé, vždy proto měřte obě chodidla. Naše nohy jsou večer širší než ráno, proto měřte až odpoledne nebo večer. Důležité při tomto měření je, aby se pata jemně dotýkala např. zdi či jiné kolmice.

Obuv Peter Legwood je upravena na míru pomocí horkovzdušné pistole. Úpravu provádí pouze vyškolený personál. Díky této úpravě vám budou boty držet perfektně na noze.

Využijte možnost i tuto dokonalou obuv vyzkoušet přímo u nás v lékárně, kde vám proškolený personál poradí s výběrem a úpravou obuvi na míru!