Od října rozšiřujeme nabídku naší lékárny a dermocentra. Nově u nás najdete také přírodní kosmetiku Kneipp. Jaká je kosmetika Kneipp? Jedním slovem BÁJEČNÁ.

Značka Kneipp staví na pěti pilířích

  • voda,
  • byliny,
  • pohyb,
  • strava,
  • rovnováha.

„Příroda je nejlepší lékárnou“ – tak lze shrnout Kneippovu filozofii. Zakladateli značky Sebastianu Kneippovi šlo především o prevenci nemocí: „Předcházení je lepší než léčení,“ protože „zůstat zdravý a dlouho žít chce každý, ale málokdo pro to něco dělá.“ U Kneippa ovšem neexistují přísné příkazy, které je třeba dodržovat. Jeho koncepce je naopak flexibilní a otevřená. Sebastian Kneipp přidal ke znalostem o léčebných účincích vody i rostlin své vlastní poznatky a vytvořil propracované systematické učení. Kněz a přírodní léčitel tak položil základy celostnímu pohledu na život, ve kterém člověk, jeho způsob života a přirozené prostředí tvoří neoddělitelnou jednotu. Z této originální nauky čerpá značka Kneipp dodnes. Před více než 125 lety vložil Sebastian Kneipp výsledky své práce a bádání do rukou přítele, lékárníka Leonharda Oberhäußera. Právě v té době byl položen pomyslný základní kámen značky Kneipp. Dodnes staví značka Kneipp na zkušenostech Sebastiana Kneippa rozšířených o poznatky moderní dermatologie a nejnovějšího přírodního zkoumání. 

A co kosmetika Kneipp nabízí? Přípravky ke koupeli jako jsou oleje, soli, pěny, sprchové gely. Dále masážní oleje a gely, tělová mléka, přípravky k péči o chodidla, vše pro suchou a citlivou pokožku. A v neposlední řadě také kvalitní dětská kosmetika.

Více o značce, její filozofii, výrobci i zakladateli najdete ZDE.